• „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”

• 26.03.2024 18:26
      • 21.03.2024 r. wszystkie przedszkolaki oficjalnie pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Dzieci wraz z wychowawczyniami wyszły na spacer w poszukiwaniu oznak nowej pory roku. Przedszkolaki postanowiły ,,przegonić zimę’’ kolorowym korowodem z Marzanną na czele oraz pięknie przystrojonymi gaikami - maikami. W tym wydarzeniu nie zabrakło samej zainteresowanej - Pani Wiosny, która również towarzyszyła dzieciom w pochodzie. Ubrana w jasnozieloną suknię, przystrojoną kwiatami oraz w pięknym wianku na głowie, umilała dzieciom spacer akompaniamentem piosenek o tematyce związanej z wiosną. Głośnymi okrzykami oraz wesołą zabawą dzieci pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
        21 marca obchodzony jest również Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu dzieci oraz pracownicy przedszkola założyli dwie różne, kolorowe skarpety. W ten sposób wyrazili integrację z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami.