• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 23.09.2023 10:42
          • Dzień przedszkolaka – to ważna sprawa! Na wszystkich czekała super zabawa!
            Dzień 20 września w naszym przedszkolu był wielką okazją do świętowania. W tym dniu każdy przedszkolak radośnie i beztrosko spędzał czas z rówieśnikami. W każdej grupie na dzieci czekały różne atrakcje, słodki poczęstunek a także mały prezencik. Były zabawy z chustą animacyjną, wesołe śpiewanki, tańce, przedszkolne kino, konkursy i piknik na terenach rekreacyjnych. Dzieci otrzymały również pamiątkowe medale, które mogły zabrać do domu.
            W przedszkolu było wesoło i  kolorowo, a z dziecięcych buziek nie schodził uśmiech.

• 22.09.2023 23:45
          • Międzynarodowy Dzień Kropki został ustanowiony w 2008 roku. Jego przesłaniem jest odkrywanie talentów, które każdy z nas posiada. Dzień Kropki ma za zadanie zachęcić zarówno dzieci, jak i dorosłych do pokazywania światu swoich zdolności.
            15 września w naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Zarówno dzieci jak i nauczyciele mieli w tym dniu założone wybrane elementy garderoby z motywem kropek. W poszczególnych grupach nasi podopieczni wysłuchali „Opowieści o małej kropce”, która potrafiła zmieniać się w wiele ciekawych rzeczy. Następnie przedszkolaki wykonywały „kropkowe” zadania doskonaląc swoje umiejętności z różnych dziedzin wiedzy. Na zajęciach zostały również  zrealizowane twórcze prace plastyczne, których tematem przewodnim była kropka.
            Pamiętajmy:
            KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY I KROPKA.

• Wycieczka grupy Trefliki w ramach projektu Co piszczy w stawie ?

• 29.05.2023 22:22
          • 22 maja 2023 r. dzieci z grupy przedszkolnej Trefliki miały okazję odwiedzić gospodarstwo rybne państwa Rosner w Ligocie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Co piszczy w stawie?", realizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką Bielska Kraina. Przedszkolaki uczestniczyły na miejscu w warsztatach terenowych nad stawami prowadzonymi przez przyrodnika. Prowadzący wskazał i omówił napotkane rośliny i zwierzęta, przybliżył specyfikę prowadzenia gospodarstw rybackich, ich znaczenie dla społeczności i przyrody, a także przedstawił gatunki ryb, które można spotkać w pobliskich stawach. Dodatkową atrakcją były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce rybackiej. Pod koniec pobytu na gospodarstwie dzieci zostały zaproszone na degustację produktów rybnych.  Była to niesamowita i niezwykle interesująca lekcja przyrody, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.
          • Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza

• 23.04.2023 21:24
          • 12.04.2023 r. wszystkie Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu ,,Magic! Story on ice Lodowa Baśń’’, które odbyło się na hali lodowej w Oświęcimiu. Dzieci miały okazję obejrzeć widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski. Artyści zatańczyli ,,Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza’’ na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Przedszkolaki były oczarowane niezwykłą ruchomą scenografią, bajkowymi kostiumami łyżwiarzy oraz przepiękną oprawą muzyczną. Dodatkową atrakcją były pokazy akrobatyczne oraz pirotechniczne. Widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów.
          • Powitanie wiosny

• 30.03.2023 16:46
          • 21 marca przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Niektóre z nich przyniosły ze sobą do przedszkola wykonane w domu piękne Marzanny, inne ubrały się w tym dniu na zielono. Mimo deszczowej i pochmurnej pogody, w dobrych nastrojach, przy wiosennych piosenkach, wszystkie grupy wyruszyły barwnym korowodem  na pobliską łąkę niosąc ze sobą Marzanny i kolorowe gaiki.
            21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego też na znak solidarności z tymi osobami, dzieci oraz nauczyciele założyli dwie kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki.